Jak bezpiecznie uzyskać dostęp do konta Netflix, siedząc w biurze coworkingowym

Na Netfliksie można oglądać odcinki telewizyjne i filmy z dowolnego miejsca na świecie. Platforma przechowuje jednak wiele informacji finansowych i osobistych, więc ich ochrona jest bardzo ważna. Czasami w pracy chcemy się po prostu lenić. Istnieje możliwość, że nasi szefowie nie zdają sobie sprawy, że odpoczywamy. W tym czasie ludzie chcą oglądać swoje ulubione programy na Netflixie, nie rzucając się w oczy.

Obecnie, w naszej przestrzeni coworkingowej, przechodząc korytarzem, można zobaczyć ludzi oglądających telewizję na jednym komputerze i pracujących na innym. To nie jest osąd, ale podziw. Technologia w niesamowity sposób zmieniła sposób oglądania telewizji. Pod względem tych zmian Netflix jest zarówno pionierem, jak i liderem w branży.

Twoje konto Netflix zawiera tak wiele osobistych informacji, że musisz zachować bezpieczeństwo podczas korzystania z niego w przestrzeni coworkingowej. W artykule omówimy, jak bezpiecznie korzystać z konta NetFlix w przestrzeni coworkingowej.

Jak bezpiecznie korzystać z konta Netflix, siedząc w przestrzeni coworkingowej?

Oto wskazówki, jak zapewnić sobie bezpieczny dostęp do Netfliksa podczas pracy w biurze

  • Zadbaj o swoje bezpieczeństwo

Nowoczesne technologie zachęcają ludzi do zachowania bezpieczeństwa nie tylko fizycznego i emocjonalnego, ale także cyfrowego. Zachowanie bezpieczeństwa informacji jest niezbędne, gdy korzystasz z jakiegokolwiek konta internetowego. Dotyczy to także Twojego konta Netflix, gdy korzystasz z niego na komputerze w biurze. Do tego potrzebna jest wyjątkowa technologia, taka jak serwery nazw domen lub VPN współpracujące z serwisem Netflix w Twoim miejscu pracy.

Sieci VPN zapewniają użytkownikom serwisu Netflix dodatkowe bezpieczeństwo, uniemożliwiając nieupoważnionym użytkownikom przeglądanie ich kont. Bardzo ważne jest, aby Twoje połączenie było bezpieczne, gdy korzystasz z biurowego wi-fi. VPN pomoże Ci to osiągnąć. Ponadto Netflix oferuje wiele bibliotek, które są uporządkowane według obszarów. Ze względu na kwestie licencyjne możesz przypadkowo przegapić wiele popularnych pozycji, ponieważ każdy kraj ma inny wybór treści.

Zmieniając zasadniczo swoją lokalizację, VPN usuwa ograniczenia geograficzne Netflixa i daje Ci dostęp do wielu bibliotek z Twojego biura. Co więcej, VPN chroni Twoją tożsamość online przez cały czas. Możesz przeglądać dowolną stronę internetową lub dokonywać dowolnych zakupów online ze swojego biura, a nikt nie będzie nagrywał ani monitorował tego, co robisz.

  • Sprawdź dwukrotnie, czy się wylogowałeś

W szczególności, jeśli korzystasz z laptopa, telefonu lub tabletu podłączonego do biurowej sieci wi-fi, Twoje konto może być narażone na ataki. Gdy skończysz oglądać film lub program Netflix, upewnij się, że wylogowałeś się ze wszystkich urządzeń. Dostęp do tej funkcji można uzyskać, wybierając opcję "Ustawienia" z menu "Konto".

  • Nie pozwól, by współpracownicy widzieli Twoje hasło.

Jeśli jesteś przyzwyczajony do oglądania programów Netflix, siedząc w coworkinguto musisz dbać o bezpieczeństwo swojego hasła. Nie udostępniaj swojego hasła żadnym współpracownikom. Co więcej, jeśli otwierasz konto w obecności współpracowników, nie pozwól im zobaczyć swojego hasła. Dzięki temu Twoje konto Netflix będzie bezpieczne dla Twoich współpracowników.

  • Zmień swoje hasło do Netfliksa

Powinieneś także wybrać kombinację haseł składającą się z ośmiu do dwunastu znaków, ale niezawierającą żadnych danych osobowych.

Jeśli to możliwe, używaj innego hasła do serwisu Netflix niż to, którego używasz do innych kont. Powinieneś też regularnie aktualizować swoje hasło. Za każdym razem, gdy korzystasz z konta w biurze, możesz zmienić hasło.

  • Użyj rozszerzenia Chrome

Aby mieć bezpieczny dostęp do serwisu Netflix, możesz skorzystać z rozszerzenia Netflix Hangouts rozszerzenia. Interfejs otwiera się jak połączenie konferencyjne i sprawia wrażenie, że pracujesz nad skomplikowanymi sprawami podczas wideorozmowy.

W rzeczywistości Netflix jest tylko mniejszym oknem wyświetlanym na ekranie. Dlatego Twój szef może myśleć, że ciężko pracujesz, ale w rzeczywistości możesz oglądać swój ulubiony serial. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś obejrzał romans, który uwielbiasz.

Podsumowanie

Bezpieczeństwo to problem każdego, kto korzysta z internetu. Netflix podjął kroki, aby uniemożliwić osobom nieupoważnionym uzyskanie dostępu do danych uwierzytelniających użytkowników. Mimo to równie ważne jest, abyś podjął środki ostrożności aby uchronić się przed innymi zagrożeniami. Opisane powyżej środki pomogą Ci zachować bezpieczeństwo konta Netflix w miejscu pracy.