Przewodnik, jak dostać się do internetowych turniejów pokerowych

Wraz z rozwojem Internetu i postępem technologicznym, rozwinął się także poker online. Niektórzy gracze preferują pokera online, ponieważ mogą w niego grać w zasadzie wszędzie, jeśli tylko mają swoje smartfony i dostęp do Internetu. Minęły już czasy, kiedy jedyną możliwością legalnej gry na pieniądze było kasyno oddalone o wiele kilometrów od domu. Dziś wystarczy wyjąć telefon, aby mieć szansę na wygranie prawdziwych pieniędzy.

Poker online może być bardzo skomplikowany i obcy, niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy doświadczonym graczem. Aby to uprościć, powinieneś najpierw dowiedzieć się, jakie są rodzaje pokera online. Jeśli jesteś nowicjuszem w pokerze online, nie martw się - w tym artykule znajdziesz wszystkie informacje na ten temat. Czytaj dalej, aby zapoznać się z całym światem pokera online.

Rodzaje turniejów pokerowych online

Dwa główne rodzaje turniejów pokerowych online, z którymi należy się zapoznać, to turnieje Sit and Gos (SNG) oraz turnieje wielostołowe (MTT).

Turnieje Sit and Gos (SNG)

Turnieje SNG rozpoczynają się dopiero wtedy, gdy wystarczająco dużo graczy wejdzie do gry, a raczej zajmie miejsce. Liczba ta waha się od zaledwie dwóch do nawet dziewięciu graczy. Innymi słowy, SNG są elastyczne i niezaplanowane.

Turnieje wielostolikowe (MTT)

Z drugiej strony, turnieje MTT nie wymagają minimalnej liczby miejsc i mają ustalone godziny. W przypadku dużej liczby uczestników otwieranych jest wiele stołów, a gracze są losowo przydzielani do poszczególnych stołów. Jednym z popularnych przykładów MTT jest strona Americas Cardroom - kliknij tutaj, aby dowiedzieć się co mówią o acr.

Główne rodzaje turniejów pokerowych online

SNG i MTT pokazują jedynie różnicę w strukturze i harmonogramie turniejów pokerowych online, ale jest jeszcze więcej warstw, takich jak zasady gry. Oto kilka ich odmian.

Deepstacki

Deepstacki odnoszą się do dużej wieży żetonów, z którymi gracz rozpoczyna grę, stąd słowo "głębokie stacki". Chociaż nie ma ustalonego zakresu liczby żetonów, które można zaklasyfikować jako turniej z deepstackami, na pewno będziesz wiedział, że jest to tornament z deepstackami, gdy zauważysz długie, wysokie stosy żetonów. Ogólnie rzecz biorąc, turnieje deepstack przyciągają bardziej zaawansowanych graczy, którzy posiadają wysokie umiejętności i trwają dłużej niż zwykle. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z turniejami deepstacks, możesz na razie trzymać się od nich z daleka.

Gwarantowane

Zdecydowanie jeden z ulubionych turniejów wielu graczy, turnieje gwarantowane, pozwalają jednemu z graczy odejść z atrakcyjną zachętą pieniężną. Ustalona nagroda pieniężna w turnieju gwarantowanym zostanie wcześniej ustalona przez stronę pokerową. Oznacza to, że nawet jeśli pula nagród będzie niższa od ustalonej kwoty, to deficyt zostanie wyrównany przez stronę pokerową. Nagrody pieniężne mogą wynosić od tysiąca dolarów do kilkudziesięciu tysięcy dolarów. W tych turniejach można zdobyć duże nagrody.

Rebuys

Mówiąc o dużych wygranych, jest jeszcze jeden turniej pokerowy, do którego gracze wybierają się po większe nagrody pieniężne. W turniejach rebuy gracze mogą zakupić więcej żetonów podczas wyznaczonego okresu rebuy, ale tylko wtedy, gdy ich liczba żetonów jest niższa od określonej liczby. Turnieje rebuy są zabawne właśnie dlatego, że pule nagród mogą być bardzo duże, ponieważ gracze mają tendencję do gry podczas rebuy, aby zebrać dużą sumę żetonów. Zasadniczo, tak długo jak płacisz, zachowujesz swoje miejsce przy stole - co często motywuje graczy do podjęcia ryzyka i wniesienia większego pakietu.

Jednak turnieje rebuy mogą być bardziej kosztowne niż normalne opłaty wejściowe, zwłaszcza jeśli zamierzasz dokonać rebuy i dodać więcej żetonów. W związku z tym gracze, którzy nie planują rebuyów, mogą znaleźć się w niekorzystnej sytuacji w stosunku do bardziej ryzykownych graczy. Innym potencjalnym problemem w turniejach z rebuyami jest pokusa nadmiernego wydawania pieniędzy pod wpływem chwili. Musisz wykazać się prawdziwą samodyscypliną!

Reentry

Chociaż turnieje pokerowe z reentry są często znane jako turnieje rebuy, te dwa pojęcia nie zawsze są tożsame. Turnieje rebuy pozwalają graczom na zakup większej liczby żetonów w razie potrzeby. W przeciwieństwie do nich, turnieje reentry pozwalają graczom na ponowne wejście do gry i zakup większej ilości żetonów tylko wtedy, gdy całkowicie się one skończą. W turniejach rebuy, dotychczasowy gracz jest traktowany jak zupełnie nowy gracz i otrzymuje nowe żetony i miejsca, tak jakby grał po raz pierwszy.

Freerolle

Czy ktoś powiedział "darmowe"? Turnieje freeroll nie wymagają wpisowego, ale mają takie same nagrody pieniężne, jak inne turnieje. Kwota może nie jest aż tak wysoka, ale kto by narzekał na wygraną bez wydawania ani centa? Turnieje freeroll nie zdarzają się jednak często. Zazwyczaj są one przyznawane jako nagroda dla graczy za wykonanie pewnych zadań lub za ich stałe wsparcie. Dlatego też musisz wypatrywać okazji.

Bounty

W turnieju bounty wybrani gracze lub wszyscy gracze będą mieli na głowie unikatowy cel. Gracze wygrywają dodatkową gotówkę, eliminując graczy-nagrodę, i mogą zatrzymać wygraną niezależnie od miejsca, które zajmą w turnieju. Dzięki temu, wielu graczy jest w stanie osiągnąć duże zyski jeszcze przed zakończeniem turnieju!

Wybór turnieju

Teraz, kiedy jesteś już bardziej zaznajomiony z różnymi rodzajami turniejów pokerowych online, możesz zastanawiać się, od czego zacząć. Może to być dość przytłaczające, gdy do wyboru jest tak wiele opcji. Oto kilka czynników, które warto wziąć pod uwagę.

Twój budżet

Po pierwsze i najważniejsze, zawsze ustal budżet i trzymaj się go. Wpisowe do każdego turnieju powinno być Twoim głównym celem, ponieważ jest to pierwsza bariera wejścia do gry. Wpisowe może zaczynać się już od 0,01$, a kończyć na 100 000$. Zacznij od małych turniejów i w miarę zdobywania doświadczenia i pewności siebie, powoli przechodź do większych turniejów.

Wielkość i kierunek

Ponownie, zacznij od małego. Nie ma potrzeby spieszyć się z większymi turniejami, w których biorą udział setki, a nawet tysiące osób. Zajmą one co najmniej pół dnia. Dołącz do turnieju na mniejszą skalę, który trwa krócej i powoli buduje twoją koncentrację i wytrzymałość na wielkie mecze w przyszłości.

Szczegóły

Zapoznaj się szczegółowo z informacjami o turnieju. Czy jest ustalony czas gry? Jaka jest struktura wypłat? Ostatnią rzeczą, jakiej byś chciał, jest zainwestowanie dużej sumy pieniędzy w grę, której się nie spodziewasz.

Pula nagród

Cóż, jestem pewien, że jest to jedna z pierwszych rzeczy, które gracze zazwyczaj sprawdzają, ale warto o tym przypomnieć. Turnieje pokerowe mogą być wyczerpujące, więc postaraj się znaleźć taką pulę nagród, która utrzyma Twoją motywację i skupienie.

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że nie jesteś przeładowany nowymi informacjami na temat pokera online. Jest jeszcze wiele innych informacji o pokerze online, które nie zostały opisane w tym artykule, a tak naprawdę jest to tylko wierzchołek góry lodowej. Najlepsze, co możesz teraz zrobić, to poczytać i dowiedzieć się więcej o pokerze online i być może zagrać kilka rund, pamiętając o wskazówkach zawartych w tym artykule. Powodzenia!