Rodzaje papierów, które powinny być w biurze

Dobrej jakości papier

Gdy na początku naszej ery HE Di wynalazł papier pewnie nie zdawał sobie sprawy z tego, że zdobędzie sobie on uznanie na całym świecie.

Współcześnie już kompletnie nie będziemy w stanie wyobrazić sobie życia bez papieru. I to niezależnie w jakiej byłby on postaci zawsze nam się do czegoś powinien przydać. Jest to taki element, który ułatwia nam życie w pracy, gdzie papier używany jest praktycznie na co dzień.

Papierów jest wiele, jak więc wybrać te dla nas najważniejsze?

Papier ksero

Elementem wyposażenia każdego biura będzie papier ksero. Jednak i tutaj papier nie jest równy papierowi. Można mieć bowiem kilka jego rodzajów. Ten podstawowy ma gramaturę pomiędzy 70 a 80 i stosować go można praktycznie we wszystkich urządzeniach drukujących i kopiujących. Optymalna sztywność sprawia, że dobrze będzie funkcjonował w takich urządzeniach. Jeśli jednak chcemy mieć sztywniejsze kartki musimy się decydować na inne propozycje i tutaj sprawi się papier z wysoką gramaturę powyżej 200. Zazwyczaj taki lepszy papier ma również większy stopień białości i dzięki temu może być przeznaczony do jakichś wyjątkowych wydruków.

Papier ksero kolorowy

Praktycznie w każdym biurze będziemy potrzebować kolorowych kartek do wydruków czy ksero. Dlatego wtedy kolorowy papier ksero jest bardzo ważny i trzeba mieć go na uwadze. Jest on barwiony w masie celulozowej i dostępny będzie w różnych kolorach oraz wymiarach. Stosuje się go w urządzeniach atramentowych oraz laserowych. Papier taki jest odporny na zmianę barwy w latach. Dzięki temu można stworzyć jakieś szczególne wyróżniające się wydruki.

Jeśli będzie nam zależeć na wyjątkowych wydrukach kolorowych będzie można sięgnąć po specjalny papier do zadań specjalnych. Dzięki niemu uzyska się naturalne żywe kolory dokumentów, sprawdzi się on także w przypadku wydruków obustronnych, ponieważ nie będzie się zwijał i sklejał. Ten papier wyróżnia się także gładką powierzchnią i gwarantuje lepszą ostrość.

Papier biurowy

Papier ksero w rolkach

Papier ksero w rolkach to innowacyjna propozycja, która wzbudza zainteresowanie. Jest to papier bezdrzewny, niepowlekany, który ma duży stopień białości. Wyprodukowany jest z nowoczesnymi metodami bez używania chloru. Z racji swoich walorów będzie dobrym wyborem w nowoczesnych urządzeniach drukujących oraz kopiujących. Każde dobrze działające biuro musi dbać o niezbędne produkty, które są potrzebne do jego sprawnego funkcjonowania. Wśród tych elementów będzie także papier, warto więc zaopatrzyć się w dobre produkty, które będą się dobrze sprawdzać.