Przestrzeń coworkingowa: Co to jest i czy jest dobre dla Ciebie i Twojego zespołu?

Czy słyszałeś już o nowej modzie na pracę? Tak, mówię o przestrzeni coworkingowej. Przestrzeń coworkingowa to koncepcja, w której wspólna przestrzeń lub dach jest dzielona przez różne osoby lub pracujących profesjonalistów, którzy otrzymują wszystkie udogodnienia biurowe. Głównym założeniem tego pomysłu jest to, że osoby nie muszą wynajmować powierzchni ani podpisywać długoterminowych umów, a jednocześnie mogą korzystać z tradycyjnych udogodnień biurowych za niewielką cenę.

Co-Working i coworking to dwie różne strony medalu. W coworkingu ludzie z różnych firm pracują nad różnymi projektami we wspólnej przestrzeni. Natomiast coworking oznacza, że osoby z tej samej firmy pracują wspólnie z innymi pracownikami w tym samym, wspólnym biurze.

W obecnej sytuacji pandemii, kiedy wszyscy pracują w domu, znalezienie motywacji jest wielkim wyzwaniem. Niektórzy nawet stracili pracę. W tym celu serwis Find my Profession sprawdza Twoje CV i pomaga Ci znaleźć idealną pracę. Wiele osób ma trudności z utrzymaniem się na właściwym torze podczas pracy w domu. Nie są w stanie się skupić i trudno im pracować nad pocztą, prowadzić badania i uczestniczyć w wideokonferencjach. Dlatego Coworking jest doskonałym rozwiązaniem.

Korzyści z coworkingu

Motywacja:

Faktem jest, że zdrowe środowisko pracy prowadzi do dobrych wyników. Kiedy siedzisz w pomieszczeniu pełnym zmotywowanych profesjonalistów, czujesz się zmotywowany. Według psychologii, gdy ludzie są obserwowani, pracują szybciej, są innowacyjni i kreatywni. Dlatego, jeśli chcesz, aby Twój zespół się rozwijał i osiągał doskonałe wyniki, coworking zapewnia również prywatne miejsca pracy, które są specjalnie zaprojektowane do pracy zespołowej.

Elastyczność:

Stworzenie przestrzeni roboczej z udogodnieniami wymaga ogromnych nakładów finansowych. Ale nie musisz się już martwić o ten kłopot. Coworking stanowi doskonałe rozwiązanie, ponieważ nie musisz się martwić o ogromne kontrakty. Możesz po prostu uzyskać członkostwo w coworkingu i korzystać ze wszystkich korzyści po przystępnych cenach.

Udogodnienia:

Przestrzenie coworkingowe zapewniają niestresujące środowisko. Znajdują się tam poduszki do odpoczynku, szybki Internet, mnóstwo gier, darmowa kawa, prasa drukarska, miejsce dla palących, duże kawiarnie, które odświeżają umysł. Jest tu także przestrzeń dostosowana do Twoich potrzeb. To znaczy, czy chcesz pracować samodzielnie, czy w grupie. W przestrzeniach coworkingowych znajdują się prywatne kabiny biurowe, otwarte przestrzenie robocze i sale konferencyjne. Pomagają nawet w połączeniu się z usługami takimi jak recenzje Find My Profession, które pomagają w doradztwie.

Możliwości:

Coworking to doskonałe miejsce do nawiązywania kontaktów. Ludzie wolą pracować we wspólnych przestrzeniach tylko dlatego, że pomaga to w nawiązywaniu kontaktów. Pomaga to także w nawiązaniu kontaktu z różnymi usługodawcami, takimi jak Find My Profession, którzy pomagają w znalezieniu wymarzonej pracy. Pozwala to poznać nowych ludzi i nawiązać z nimi kontakt. Nie zrozum tego źle - ludzie nie przychodzą tu, żeby siedzieć i rozmawiać. Ale z pewnością można nawiązać kontakty podczas przerwy.

Wydarzenia:

Przestrzenie coworkingowe regularnie inicjują i organizują programy szkoleniowe, wydarzenia globalne, wycieczki, obozy, wydarzenia kulturalne i społeczne. Pomaga to ludziom komunikować się, budować społeczność i rozwijać swoje umiejętności. Ludzie korzystają z usług pisania CV, aby zaprezentować swoje najlepsze CV i czerpać korzyści z łączności.

Podsumowanie

Coworking to model przeznaczony dla osób, które chcą uciec od zwykłej izolacji związanej z pracą w domu i znaleźć się w środowisku pełnym ciężko pracujących przedsiębiorców i profesjonalistów. Tutaj ludzie pracują niezależnie lub w grupach, ciesząc się pełną autonomią. Zdrowe i zaangażowane środowisko pracy zachęca ludzi do działania. Dlatego tradycyjne firmy powinny zacząć stosować koncepcję coworkingu i dać swoim pracownikom przestrzeń, w której będą mogli być swoją elitarną wersją.

W przestrzeniach coworkingowych ceni się autonomię pracownika. Są one dostępne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, dzięki czemu ludzie mogą pracować zgodnie ze swoim harmonogramem i potrzebami. Coworking jest nowym trendem i jest nim już od dekady. może się on różnić w zależności od regionu. Dlatego jeśli chcesz pójść o krok do przodu i spróbować nowych rzeczy dla siebie, a nawet dla swojego zespołu, możesz spróbować tego rozwiązania.